Diagnostyka

Twój zegarek  śpieszy? Spóźnia? Odnosisz wrażenie, że coraz częsciej musisz wymieniać baterię?

 

Zapraszamy na kompleksową diagnostykę. Dzięki nabytej wiedzy oraz wysokiej jakości sprzętowi jesteśmy w stanie wykonać kompletną wzrokową i komputerową analizę poprawności i parametrów chodu zegarka a także jego zużycia czy usterki.

Posiadane zaplecze sprzętowe pozwala nam na analizę wszystkich wartości składających się na właściwą pracę czasomierza.

 

Przed przystąpieniem do prac każdy zegarek testowany jest na przyrządzie pomiarowym. Następna próba wykonywana jest po zakończeniu naprawy co pozwala ocenić  jej skuteczność i udzielić gwarancji na wykonaną usługę.

Pomiar poborów prądu w zegarku kwarcowym osobno przez mechanizm i przez elektronikę sterującą, oporność a także wykres odchyłki dobowej i miesięcznej umożliwia nam na  precyzyjne ustalenie co trapi powierzony nam do naprawy sprzęt i dobór odpowiedniej metody naprawy. Ocena tych kluczowych parametrów pozwala  szybko zlokalizować problem co przekłada się na ostateczną cenę naprawy. Unikamy wtedy szukania usterki metodą prób i błędów co zawsze generuje dodatkowe koszty.

 

Oferujemy także kompleksową diagnostykę zegarków wyposażonych w systemy takie jak solar czy kinetic. Wyposażyliśmy nasz serwis w specialistyczny sprzęt pozwalający nam na sprawdzenie kondycji kondensatora, testu jego parametrów pracy pod obciążeniem czy pojemności. Kluczowa dla zegarków tego typu jest nie tylko analiza poborów prądu ale także kontrola wartości ładowania akumulatora. Dzięki niej jesteśmy w stanie ocenić kondyncję ogniwa w przypadku zegarka solarnego czy prądnicy w przypadku zegarka z systemem kinetic.  Bardzo często zdarza się, że zegarki te są po prostu niedoładowane. Spowodowane jest to zazwyczaj okresem zimowym kiedy długie rękawy zasłaniają zegarek nie pozwalając mu na dostęp do promieni słonecznych lub, jak ma to miejsce w przypadku zegarków kinetic, dłuższym nie noszeniem zegarka. W przypadkach takich również śpieszymy z pomocą. Czesto kondensator taki da się jeszcze uratować. Posiadamy urządzenia dedykowane do ładowania każdego typu akumulatorów.

 

Wyposażenie naszego serwisu pozwala na szczegółową analizę parametrów chodu zegarków mechanicznych. Każdy zegarek przed wydaniem klientowi jest testowany cyfrowo na wysokiej klasy chronokomparatorze z wykonaniem symulacji odchyłki dobowej i miesięcznej. Następnie poddawany jest testom mechanicznym poprzez umiejscowienie na rotomacie symulującym ruch ręki podczas codziennego użytkowana. W końcowej fazie dokonujemy ponownego sprawdzenia na przyrządzie pomiarowym dokonując jeśli trzeba korekt na regulatorze. Dopiero wtedy na zegarek wystawiamy gwarancję i wydajemy w Państwa ręce.

 

Dodatkowym udogodnieniem ze strony naszego serwisu są wprowadzone zlecenia cyfrowe poprzez SMS, powiązane z systemem informowania o zakończeniu wykonywanych prac.